06 września 2016

Warsztaty tkania na krośnie

W gospodarstwie agroturystycznym Zacisze pod Gołyską można świetnie się zrelaksować przy krośnie tkackim. Wraz z mężem odwiedziłam Zacisze w pierwszych dniach sierpnia tego lata. Pogoda była iście letnia, krajobraz uroczy, można udać się na spacery krótkie w okolicy lub dłuższe wyprawy.  Ja większość czasu spędziłam przy krośnie, z czego, oczywiście jestem bardzo zadowolona. Tkałam pierwszy raz pod okiem bardzo sympatycznej Agnieszki Nowak. Materiałem, jakiego użyłam do tkania, była firana, czyli tzw recykling, bo przez kilka dobrych lat oglądałam ją w salonie. A teraz przemieniłam ją w torbę.  Na razie, jak widać na poniższym zdjęciu, jest "poszpilkowana" i czeka w kolejce na solidne szycie. Ale i tak bardzo mnie cieszy, na pewno na następne lato będzie gotowa.
 


4 komentarze:

 1. Koniecznie musisz mi opowiedziec jak to z firanki powstanie torba :) . Patrzac na zdjecie to odnosi sie wrazenie , ze jest to wlasciwa osoba we wllasciwym miejscu .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy najbliższej okazji podzielę się teorią wiedzy zdobytej praktycznie. Też jest przeplatanie, tylko gabaryty inne, i nie można z krosnami i pracą przemieszczać się, tak jak z naszymi klockami.

   Usuń
 2. Kolejna dziedzina rękodzieła praktycznie poznana - gratuluję Grażynko.
  Też jestem ciekawa, jak firanka w tkaną torbę sie zamieniła.
  Może uda Ci się do Świętochłowic przyjechać :)
  Pozdrawiam słonecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się dotrzeć na spotkanie do Świętochłowic, może już gotową torbą. Praca na krosnach jest ciekawa i przyjemna, tylko krosna dużo miejsca zajmują, przez co są nieosiągalne w warunkach domowych dla mnie.

   Usuń